Що викликає прищі, та як їх перемогти?

Вугри, прищі або прищики – це загальні терміни, якими часто описують появу висипань на шкірі внаслідок закупорення пор.

Коли пори, розташовані під шкірою, стають забрудненими шкірним салом, яке звичайно зберігає вологу та захищає шкіру від сухості та відмерлих клітин, можуть утворитися неприємні висипання у вигляді вугрів. Хоча прищі найчастіше з'являються на обличчі, вони також можуть виникати на інших частинах тіла, таких як спина, плечі та груди.

Якщо шкіра здорова, сальні залози, які відповідають за виділення шкірного сала через пори на поверхню, можуть ефективно функціонувати. Але якщо сальні залози через якісь причини не здатні належним чином виконувати свою роботу, це може спричинити запалення, а згодом і самі прищі.

Також сприяти появі вугрів можуть умови, коли кератиноцити, які є типом клітин шкіри, піднімаються догори і заповнюють пори, перешкоджаючи процесу виведення шкірного сала на поверхню. У такому разі суміш шкірного сала і клітин епідермісу закупорює пори, що призводить до появи вугрів, а також створює оптимальні умови для росту шкідливих бактерій. Тобто на виході отримуємо акне.

Хоча прищі зазвичай сприймаються як проблема, що характерна для підлітків і людей до 20 років, насправді ця проблема може виникати у будь-якому віці.

Причини виникнення прищів

Якщо заглибитись в тему акне трохи глибше, можна виділити кілька основних причин, які можуть призвести до появи прищів та вугрів. Розглянемо їх детальніше:

  • Гормональний фон

    Андрогени — це гормони, які присутні у чоловіків і жінок. Під час статевого дозрівання їх кількість в організмі збільшується, що також призводить до збільшення кількості сальних залоз, а отже і більш інтенсивного вироблення шкірного сала. Іноді стається так, що залози не витримують навантаження і блокуються, внаслідок чого з’являються вугрі.
     
  • Спадковість

    Дослідники виявили, що у дітей, чиї батьки мають проблеми із прищами і вуграми, частіше розвиваються акне.
     
  • Вік

    Як ми вже згадували, комедони можуть виникати в підлітковому віці під час статевого дозрівання.
  • Прийом ліків

    Вживання деяких лікарських засобів, які містять гормони кортикостероїди та літій, також може призвести до появи прищів.

Як перемогти прищі?

Ключові фактори, які допоможуть зберегти красу і здоров’я шкіри — це збалансоване харчування, гігієна і здоровий спосіб життя. Проте не менш важливим є грамотний щоденний догляд за епідермісом, із використанням ефективних косметологічних засобів. Як мінімум, варто:

  • Двічі на тиждень проводити делікатне, але інтенсивне очищення за допомогою пілінгу. Добре підійдуть засоби, у складі яких є антибактеріальні компоненти, такі як олія чайного дерева, AHA-кислоти і триклозан. Наприклад, можемо порадити професійну пілінг-систему Bioclean AHA peeling system від Cholley.
     
  • Регулярно застосовувати очищувальні і зволожувальні маски. Ідеально підійде Bioclean Masque G3, яка абсорбує та виводить глибинні забруднення і сприяє оксигенації шкіри.
     
  • Щоденно очищати і тонізувати шкіру, включаючи зону навколо очей. Для очищення рекомендуємо застосовувати молочко Bioclean Lait, а для тонізації — Bioclean Lotion.
     
  • Щоденно зволожувати епідерміс за допомогою спеціалізованого крему для проблемної шкіри, такого як Bioclean Creme Peaux Impures, який також має себорегулюючу і антибактеріальну дії.

Підведемо підсумки

Прищі і вугрі — це не лише вікова проблема. Спричинити їх появу можуть також гормони, неправильне харчування, спадковість та безліч інших факторів. І якщо ваша шкіра схильна до таких проявів, рекомендуємо регулярно використовувати лінію засобів Bioclean від Cholley, яка створена спеціально для профілактики і боротьби з акне.

#cholley.ukraine

Введіть запит і натисніть кнопку пошуку