Він складається з різних шарів клітин і ліпідів, які створюють невидиму, але важливу «стіну» між нашим організмом і навколишнім середовищем. Цей бар'єр виконує кілька важливих функцій:
- Запобігає проникненню в організм шкідливих мікроорганізмів, бактерій, вірусів і різних хімічних речовин із зовнішнього середовища.
- Допомагає утримувати вологу в клітках шкіри, запобігаючи її випаровуванню.
- Бере участь у регулюванні температури тіла.
- Захищає від негативного впливу УФ-випромінювання.
Простими словами, кожний бар'єр — це головний щит нашого організму, і саме йому доводиться приймати основний «удар» агресивного зовнішнього середовища. Щоденно він змушений проходити багато випробувань, тому в цій статті ми вирішили поговорити про те, як ви можете йому допомогти.
Способи захисту кожного бар'єру
Підтримка здоров'я кожного бар'єру вимагає системного підходу, і основну роль тут відіграє грамотний щоденний догляд. Ось кілька рекомендацій, які частіше за все дають косметологи:
- Під час миття використовуйте лише теплу або прохолодну воду. Гаряча з великою ймовірністю може пошкодити бар'єр, тому краще від неї відмовитись.
- Уникайте агресивних скрабів. Для відшарування відмерлих шарів епідермісу краще використовувати м'які засоби на природній основі, наприклад CHOLLEY Bioregene Doux Peeling Creme або CHOLLEY Phyto-exfoliant Suractivee — в залежності від вашого типу шкіри.
- Після ексфоліації обов'язково наносьте зволожуючий крем. Він допоможе зняти запалення і наповнити шкіру вітамінами та корисними мікроелементами. Добре підійдуть CHOLLEY Creme Ultra Concentree і CHOLLEY Creme Nutrisysteme 24h.
- Проводьте дермапланування шкіри обличчя. Це спеціальна косметологічна процедура, під час якої з епідермісу видаляються волосся і кератиноцити. Вона повністю безпечна, оскільки не вимагає використання агресивних хімічних речовин і може стати хорошою альтернативою пілінгу.
Як відновити пошкоджений кожний бар'єр?
Пошкодження кожного бар'єру може бути викликане багатьма факторами, серед яких не останнє місце займає вплив УФ-променів, використання агресивних косметологічних препаратів і неправильний догляд. Щодо його відновлення, то тут рекомендації косметологів в основному такі ж — відмовтеся від використання гарячої води, використовуйте м'які пілінгові засоби і інтенсивно зволожуйте епідерміс.
Крім того, під час відновлення дуже важливо використовувати препарати, що мають такий же рівень pH, як і у вашій шкірі. Це дозволить уникнути нових пошкоджень і сприятиме більш швидкій регенерації клітин. Також намагайтеся уникати засобів, які містять ретиноїди та альфа-гідроксикислоти, які можуть ще більше подразнювати епідерміс.
У період відновлення бар'єру косметологи також рекомендують переглянути щоденне харчування. Намагайтеся виключити з раціону фастфуд і споживайте продукти, багаті антиоксидантами та вітамінами C і E.
Якщо ж пошкодження шкіри серйозне або тривале, рекомендуємо звернутися до професійного дерматолога. Кваліфікований лікар зможе вивчити проблему і призначити індивідуальний курс лікування.